نقش ایمان در شاد زیستن انسان (با عکس)

 

اولین مبحثی که فکر میکنم مهم ترین چیز در زندگی برای کشف و استفاده انسان از قدرت فوق العاده و عظمت خدادای او وجود دارد ایمان است بله ایمان شاید باورتان نشود که در هر کتاب و فیلمی به دنبال موفقیت بودم به ایمان برخوردم واقعا چه کسی میداند ایمان چه انرژی لایتناهی و عظیمی دارد.

در طی مطالعاتم مشاهده کردم افراد موفق افرادی معمولی ای هستند که فقط در یک چیز با بقیه تفاوت دارند و آن هم ایمان است آن ها با ایمان قوی توانستند در اوج تلخیه شکست برخیزند و  موفقیتشان را پیش چشم جهان به نمایش بگذارند .

در اینجا صحبتم درباره ی ایمان و قدرت جادویی آن است .

ایمان چیست؟

اما ایمان چیست هیچکس معنای کامل و وصف کننده ی کامل عظمت وقدرت آن را نمیدانداما شاید بتوانم از پائولو کوئیلو کمک بگیرم برای بیان بهتر آن ،ایمان شب تاریک است .(بریدا پائولو کوئیلو)

اما شب تاریک چیست بگذارید داستان را برایتان شرح دهم فرض کنید شما هم مثل شخصیت داستان در یک جنگل در یک شب تاریک که نور مهتاب هم خیلی کم است قرار دارید تنهای تنها هرلحظه وجود مارو عقرب وحیوانات وحشی شما را هراسان تر از ثانیه ی قبل می کند.

اما شما چه میتوانید بکنید گم شدید وراهی ندارید غیر از اینکه صبر کنید تا صبح شود و خورشید مسیرتان را روشن کند شما از ثانیه ی بعدتان خبر ندارید و نمی دانید که قرار است چه اتفاقی برایتان بیفتد

۴ معیار برای رسیدن به زیبایی حقیقی

دست به دعا شدن

دست به دعا می شوید آرامش شما بیشتر و هراستان کمی کاهش میابد شما ایمان دارید که صبح از راه میرسد و خداوند شما از شما حمایت میکند این احساسی که آن شب در دل شما بود ایمان نام دارد.

و مطمئنا به شما قدرت و آرامش عطا میکند هرچه این احساس قوی تر باشد نیروی شما هم بیشتر می شود .وقتی استیو جابز دانشگاه را ترک کرد چیزی که باعث شد از پا نیافت.

و در تصمیمش مصمم ترباشد ایمان بود مطمئن باشید که در هرموقعی ترس قبل از ایمان می آید هروقت هراسی به سوی شما روانه شد مطمئنا میتواند بعد از آن  بیاید و اوضاع را فوق العاده کند ولی این فقط به شما بستگی دارد چرا؟؟

زیرا شمایید که این حق انتخاب را دارید که مومن به لطف خدا و توانایی خود و ارزش خودباشید یا خیر اگر ترس شما بیشتر از ایمانتان بود بدانید هیچ گاه موفق نخواهید شد.

راه های عبور

مانعی در مسیر ایمان

اگر ترس شما مانعی برای ادامه ی مسیرتان شد شما شکست را با آغوش باز پذیرفته اید، غمگین کننده است ولی واقعیت دارد ترس مفید است ،پیش نیاز ایمان است ،

اما نباید بگذارید پاپیچتان شود و از ادامه ی راه منصرفتان کند ترستان از هرچیز در مسیرتان، ترس از شکست ،ترس از طرد شدن ،ترس از موفق نبودن ،به شما اطمینان می دهم هیچ چیزی ترسناک تر از این ها نیست حتی خود شکست هم از ترس از شکست بدتر است ؛وقتی شما تصمیمی میگیرید همانجا است که ترس  از راه می رسد و میگوید اگر نشد چه ؟

تو نمیتوانی، تو از پسش برنمیا ی ،و اگر شما به هدفتان مومن باشید ایمان نجاتتان میدهد وترس را شکست می دهد و مثل مادری مهربان شمارا در آغوش گرفته و آرامتان میکند و پشتتان را در مسیرتان گرم می کند و نیرویی می شود برای رفع خستگی ،ترس ، ناراحتی و نجات دهنده و قوای شما در این مسیر می شود .

آداب و معاشرت در مهمانی ها

ایمان به خدا

قدرتمند ترین ایمان، ایمان به خداست چون تنها اوست که قادر است و بر هر کاری تواناست و دست خدا بالای همه دست هاست و او است که آفریدگار جهان است و کسی که بر او توکل میکند خدا برایش کافی است و از هرکسی بی نیاز میشود همانگونه که خودش در آیات مقدس کتاب آسمانی گفته است.

رابطه ایمان با عشق

 

میخواستم این مبحث را مختص به ایمان به خداوند کنم که دریافتم عشق (حقیقی)زمینی هم نوع خیلی ضعیف شده ی همین عشق است مثل یک واکسن معکوس. چرا معکوس ؟

چون ممکن است که کسی که عشق حقیقی زمینی را بچشد مبتلا به عشق الهی شود چون شیرینی و عظمت آن را در نوع خفیفش چشیده و میخواهد سیراب شود .

ایمان و عشق مکمل یکدیگرند تا ایمان نباشد عشق نخواهد بود و تا عشق نباشد ایمان هم نیست تصور کنید که فردی عاشق شماست ولی به شما ایمان و اعتماد ندارد آیا شما عشق او را باور میکنید؟

عشق تبدیل به رفتار میشود و رفتار تبدیل به کردار می شود و کردار می شود شخصیت شما.شاید این مورد مطرح شده در عشق زمینی اتفاق نیافتد ولی در عشق الهی حتمی است .

 

عشق به خدا

شما عاشق خدا هستید بنابراین خودتان را که افریده ی او هستید دوست دارید کالبدتان چهره تان و تک تک سلول هایتان را چون هدیه اوست و به بهترین نحو از آن ها نگهداری میکنید

و به آن ها ابدا آسیب نمی رسانید؛ دیگران را دوست دارید،چون آن ها هم آفریده ی خداوند هستند و برای آنها هم ارزش قائلید برای حیوانات برای محیط زیست برای هر آفریده دیگری.

چیزهایی را که این علاقه  و ارزشمند بودن خود ودیگر مخلوقات را تحت شعاع قرار می دهد را دوست ندارید ،دروغ نمیگویید

چون با ارزشید!سیگار نمی کشید چون به بدنتان آسیب میزند و از عمرتان که ثانیه ثانیه ی آن هدیه ی خداوند است می کاهد ،دزدی و کلاهبرداری نمیکنید و حق دیگری را نمیخورید زیرا ایمان دارید آنچه از آن شماست از شما بازگرفته نمیشود.

دعا می خوانید چون دلتان آرام می شود ایمانتان و پشت سر آن آرامش و قدرتتان زیاد می شود با پدرو مادرتان خوب رفتار می کنید چون آن ها هدیه هایی سفارش شده از طرف آفریدگارتان هستند.

مشکلات را می پذیرید چون به حکمت پروردگارتان ایمان دارید و می گویید مشکلات آمده اند مرا قوی تر کنند و وقتی می روند که من این را به آن ها ثابت کنم .

و در کل کاری را نمی کنید که ارزش کسی و ارزش خود را پایمال کنیدوکار هایی را انجام می دهید که برای وجود با ارزش شما لازم اند و شما لایق آن هایید و همینطور به انجام کارهایی می پردازید که دیگران لایق آن هستند تبریک میگویم.

آیا یک مومن واقعی هستید؟

شما اکنون در این مرحله به یک مومن واقعی تبدیل شدید و عشق و ایمان که دو روح اند در یک کالبد شما را به اینجا رساندند.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که خدارا برای دعایی که اجابت نشده شکر کنید و از اتفاقی که قبلا خواستار آن بودید و برآورده نشده خوشحال شوید دلیل آن هم این است که آنچه خداوند برای بنده هایش آماده کرده است خیلی بهتر از آن چیزیست که با معیار های الهی و انسانی در تضاد است .

با این حساب میتوان گفت عشق به خدا ایمانی است که انسان را یاری می دهد که مرز ها و محدوده های خود رامشخص کند،بهتر و سریع تر تصمیم بگیرد و در بهترین شکل خود زندگی کند .

 

احساس خوب، کلید رسیدن به خواسته‌ها

 

نقش تفکر در ایمان

تفکر وسیله ای برای رسیدن به ایمان است و ایمان با استفاده از تفکر است که می تواند نجات دهنده ی انسان باشد

برای درک بهتر باید بگویم که ما بدون تفکر به ثبات قدم و باور قلبی نمی رسیم و به دست آوردن این دو باعث تفکر در ما می شود و ما دقیق تر و با تامل بیشتری به انجام امور خود میپردازیم

و به وسیله ی آرامشی که حاصل می شود به سختی ها به عنوان درس جدیدی که باید می آموختید نگاه میکنید و از بودن مسائل و مشکلات ناراحت نمی شوید این همان دیدی است که ایمان و تفکر به ما هدیه می کنند و به شکل ناجی عمل می کنند .

 

 

آموزش ثروت

موفیت از نظر سقراط

داستانی را جهت صحت این ادعا برایتان باز گو میکنم که راز موفقیت از نظر سقراط را بیان میکند ؛

مرد جوانی از سقراط پرسید راز موفقیت چیست؟ سقراط به او گفت: “فردا به كنار نهر آب بیا تا ‌راز موفقیت را به تو بگویم.” صبح فردا مرد جوان مشتاقانه به كنار رود رفت.
سقراط از او خواست كه دنبالش به راه بیفتد. جوان با او به راه افتاد. به لبه رود رسیدند و ‌به آب زدند و آنقدر پیش رفتند تا آب به زیر چانه آنها رسید. ‌ناگهان سقراط مرد جوان را گرفت و زیر آب فرو برد.
جوان نومیدانه تلاش كرد خود را رها كند، امّا سقراط آنقدر ‌قوی بود كه او را نگه دارد. مرد جوان آنقدر زیر آب ماند كه رنگش به كبودی گرایید و بالاخره توانست خود را ‌خلاصی بخشد.

همین كه به روی آب آمد، اولین كاری كه كرد آن بود كه نفسی بس عمیق كشید و هوا را به اعماق ریه‌اش فرو فرستاد. سقراط از او پرسید “زیر آب چه چیز را بیش از همه مشتاق بودی؟” گفت، “هوا.” ‌سقراط گفت: “هر زمان كه به همین میزان كه اشتیاق هوا را داشتی موفقیت را مشتاق بودی، ‌تلاش خواهی كرد كه آن را به دست بیاوری؛

اگر کسی به این قانون نانوشته که صحبت از قدرت خارق العاده ی انسان میکند توجه کند شکست و مشکلات را بد نمیداند و قطعا هیچگاه شکوه نمیکند زیرا این انسان ایمان دارد که مشکلات آمده اند قدرتش را بار دیگر به او ثابت کنند.
قانون جذب و هر آنچه برایمان از آن توصیف کردند را برای لحظه ای کنار بگذاریم من جمله ای در فیلمی شنیدم که راز موفقیت را در آن جمله به معنای تمام یافتم :
هیچ وقت به کسی اجازه نده که بهت بگه که کاری نمیتونی انجام بدی اگر رویایی داری باید تمام تلاشتو بکنی بهشون برسی اگر چیزی میخوای براش تلاش کن تا بهش برسی… .(درجستجوی خوشبختی،گابریل موچینو)

ورد و جادو

بعضاافرادی را دیدم که با جادو و سحرو طلسم و ورد می خواهند رقیب خود را از پا بیندازند یا از قدرت اجنه کمک بگیرند که این ایمان و اعتقاد آن ها در راستای منفی و غیر انسانی قرار میگیرد .

و یک نکته کسی که خود به این موضوع ایمان داشته باشد خود بستر اینکه از طرف فرد دیگر در معرض این بلایا قرار بگیرد را مهیا کرده است .

اگر به این که قدرت خداوند فوق همه ی قدرت هاست ایمان داشته باشیم قطعااسیر این دست جعلیات و خرافات نمی شویم و کسی هم نمی تواند بااین دست اعتقاد ها به ما آسیب بزند .

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *